Uporaba računalnika je lahko zelo zabavna in danes že skoraj ne najdemo človeka, ki ne bi bil vešč uporabe spletnih strani, Facebooka ali igranja različnih računalniških igric. Še bolje pa je, če znamo sami napisati tudi kakšen računalniški program. Tečaj programiranja vam zagotavlja prav znanje za pisanje takšnih ali drugačnih računalniških programov.
Računalnisko programiranje (krajše programiranje) je dejavnost pisanja, testiranja, popravljanja in vzdrževanja računalniških programov. Torej dejavnost, pri kateri se ustvarjajo novi računalniški programi ali pa deli programov, ki temeljijo na določenih pravilih. Kot sinonim za dejavnost računalniškega programiranja se je uveljavila beseda »kodiranje«. Računalniški programi so napisani v izvorni kodi določenega programskega jezika, ki ima tako kot tuji jeziki svoje zakonitosti in pravila. Programskih jezikov je več, zato tudi obstaja več kot le en tečaj programiranja.
Tečaj programiranja je namenjen prav vsem, ki si želijo razširiti obzorja ter se naučiti danes zelo iskane spretnosti. Tečaj programiranja tako obiskujejo različni ljudje, tako otroci, študenti, iskalci zaposlitve kot tudi tisti, ki službo že imajo.
Večina tistih, ki se želijo nekoliko bolj spoznati s programiranjem, nima namena pisati zapletenih računalniških programov, kajti to je delo, ki ga opravljajo resni programerji. Tečaj programiranja pa je lahko odlična odskočna deska za mlade, ki se šele uvajajo v svet programiranja, ali pa za vse, ki bi radi to znanje dodali k svojim drugim spretnostim, ki se nanašajo na sodobno delo.
Prvi tečaj programiranja se običajno prične s programiranjem v C/C++, ki ga odlično in hitro obvlada marsikdo, sicer pa so med priljubljenimi tudi C#, Java, PHP in Python. Tečaj programiranja v C/C++ tečajnika nauči vseh osnov, ki so potrebne za učinkovito delo, najbolje pa je to, da cene tečajev niso visoke, vsega pa se lahko naučite tudi v mesecu dni.